Čištění vodou

Datum: 20.06.2017
  | 
Kategorie: Čištění
Obliba čištění vodou měla svůj vrchol v letech 1965 – 1970 v éře “kyselého pájení”, avšak se zavedením povrchové montáže jako montážní technologie začala klesat. Nyní opět přichází ke slovu s nástupem nových technologií a s ohledem na životní prostředí.

Hlavním problémem byly malé mezery pod povrchově montovanými součástkami společně s vysokým povrchovým napětím vody, bránícím pronikání do mezer, a tím i čištění. Pod tlakem omezení CFC byl proveden rozsáhlý výzkum o kapilárním tlaku, úhlu dopadu a průtokových rychlostech. Ten ukázal, že pronikání je možno přiměřeně řídit a že účinek omezení byl přehnaný. Pomocí systému čištění vodou je možno dosáhnout velmi dobrých výsledků.

S neustále se zvyšujícími hustotami a složitostí obvodů a s rostoucí složitostí parametrů stroje, požadovanou od systému čištění vodou, nabyl převahy polovodní systém.

 

 Nákup na www.abetec.cz


Další odborné články


e-Shopy, školení a e-Booky


soldering.cz

e Booky ZDARMA

fotografie

video

► Čištění vodou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace