Minimální přípustná hodnota SIR

Datum: 20.06.2017
  | 
Kategorie: Čištění
Po ukončení testu se deska plošného spoje osuší a odstraní se pouzdra integrovaných obvodů, která jsou nad pozicemi zkušebního obrazce. Po jejich odstranění se zkontrolují hřebínky, zda na nich nejsou stopy koroze, elektromigrace a dendritického růstu.

Další metoda kvality čištění je zjištěním vodivosti média, které vyčistí měřenou desku plošného spoje. V praxi měření probíhá tak, že deska se omývá v uzavřené nádobě roztokem (vodným s přísadou izopropylalkoholu). Předpokládá se, že veškeré nečistoty se vymyjí a ty změní vodivost čistícího média. Měření vodivosti se provádí v okamžiku, kdy je vodivost ustálena.

Měření kvality čištění metodou výluhu

Množství nečistot se vyjadřuje v ekvivalentu µg NaCl na 1 cm2. Běžná hodnota je 5, náročné aplikace mívají 1,5 µg NaCl/cm2.

V praxi situace po skončení výrobního procesu, by měla vypadat tak, že dokončená osazená deska plošného spoje se po přejímce osazená deska vloží do ochranného sáčku. Desku je nutno rovněž jasně označit jako nečištěný. Jestliže zákazník ví, že deska je spolehlivá i přesto, že je na ní tavidlo nebo jeho zbytky, měly by být jen minimální nebo žádné námitky proti přístupu bez čištění jakožto opatření ekologické ochrany.

Provádění měření znečištění DPS

 

 Nákup na www.abetec.cz


Další odborné články


e-Shopy, školení a e-Booky


soldering.cz

e Booky ZDARMA

fotografie

video

► Minimální přípustná hodnota SIR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace