Syntetická tavidla

Datum: 28.06.2017
  | 
Kategorie: Výběr tavidel
Tavidla na pryskyřičné bázi jsou komplexem kombinací v přírodě se vyskytujících produktů. Správné složení různých pryskyřic se mění v závislosti na geografickém místě, odkud byly získány, na předešlých klimatických podmínkách, atd.

Pryskyřice má také tendenci se polymerizovat za působení pájecích teplot a zanechávat zbytky, které jdou obtížně odstranit. Snaha eliminovat výše uvedené nevýhody vedla k vývoji syntetických tavidel.

Syntetická aktivovaná tavidla (SA)

  • Syntetická aktivovaná tavidla byla poprvé objevena ke konci sedmdesátých let jako důsledek eliminování problémů s pryskyřičnými tavidly.
  • SA tavidla jsou založena na mono- a di-isooktylu fosfátových směsí kombinovaných s různými příměsmi ke zlepšení aktivity tavidla a usnadnění odstraňování zbytků.
  • SA tavidla vykazují podobné úrovně aktivity jako tavidla z organických kyselin, ale s nižšími úrovněmi iontového znečištění.
  • Jsou pro aplikování pájení vlnou a v pájecí pastě. Protože jejich složení může být přesně kontrolováno.
 

 Nákup na www.abetec.cz


Další odborné články


e-Shopy, školení a e-Booky


soldering.cz

e Booky ZDARMA

fotografie

video

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace