Podvodné e-Shopy

Datum: 20.12.2011
  | 
Kategorie: Aktuality
Bohužel i náš obor postihly podvody. Na internetu se objevily firmy, které se skrývají pod názvy pájecí technika, výroba desek s plošnými spoji a ESD služby. Bohužel však, jde jen s skořápku bez zboží a technického zázemí.

Pozor na podvodné e-Shopy s pájecí technikou, antistatikou a přístroji na výrobu DPS

Bohužel i náš obor postihly podvody. Na internetu se objevily firmy, které se skrývají pod názvy oborů pájecí technika, výroba desek s plošnými spoji a ESD služby. Bohužel však, jde jen o skořápku bez zboží a technického zázemí.
Je až paradoxem jak tyto firmy využívají i renomovaných značek ke své propagaci.
Dobře si zjistěte pozadí firmy, zdali je vůbec registrovaná, kdo pracuje v této firmě. Jsou známy případy, kdy si zákazník objednal stanici od značkového výrobce a uvnitř byla stanice asijského výrobce.
 

Co je nutné si prověřit:

  1. Název firmy – zdali název souhlasí s názvem v obchodním rejstříku. Jsou firmy, které parazitují na názvu již existujících firem a vlastně neexistují.
  2. Kdy tato firma vznikla. Zde si dejte pozor, pokud jde o firmu novou – mohla být založena i za účelem podvodu. Zjistěte si, zdali se firma někde prezentuje nebo má pouze e-Shop
  3. Prověřte si značky zboží. Uvědomte si, že kupujete zboží, na které potřebuje servis případně poradenství. Jsou případy, kdy e-Shop prodává rádoby značkové zboží, ale nemá vůbec výhradní zastoupení a klidně Vám prodá asijskou kopii.
  4. Kdo jsou zaměstnanci této firmy, pokud jde lidi, kteří podvedli svého zaměstnavatele, věřte tomu, že podvedou i Vás.


Ideální je, pokud je firma na trhu několik let a je všeobecně známá a případně je certifikována. Specielně certifikace ISO dává záruku věrohodnosti. Rovněž tak si prověřte zdali je firma přímým dovozcem nebo pouze překupníkem.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace