Měření tloušťky povlaků a pájecí pasty, kontrola BGA

Datum: 10.11.2011
  | 
Kategorie: Aktuality
Zákazníky je stále více vyžadováno lakování hotových sestav osazených desek plošnými spoji. Existuje několik metod jak měřit povlaky. Bohužel běžné metody jsou závislé na podkladu, který musí být ve většině případů kovový. Existují i velmi levné přístroje v řádově několika tisíc CZK, ale jsou výhradně na měření tloušťky povlaků na kovových podkladech.

Jaké jsou možnosti měření tloušťky povlaků u osazených desek s plošnými spoji?

Magnetické metody je velice obtížné použít, neboť DPS neobsahuje magnetický materiál. Metoda vířivých proudů je nepoužitelná, neboť není možné riskovat indukci proudů v DPS a její případné poškození. Ideální možností je optická metoda. Optická metoda je nedestruktivní metoda. Prezentovaný přístroj je možné využít na jiná měření a kontroly, jako je kontrola výšky nanesení pájecí pasty a kontrola pájení BGA. 

Víceúčelová optická sestava (měření tlouštěk laků, pájecí pasty a kontrola BGA)

Prezentovaná sestava může být použita na více měření a má vícenásobné využití ve výrobě desek s plošnými spoji. Vhodnou kombinací objektivů je možné provádět následující operace:

  • Kontrola tloušťky konformních povlaků. (Tuto kontrolu zajistí kompletní sestavy uvedené níže).
  • Kontrola tloušťky nanesení pájecí pasty. (Tuto kontrolu zajistí kompletní sestavy uvedené níže).
  • Kontrola zapájení BGA (nutno dokoupit zadní osvětlení a objektiv k bočnímu prohlížení BGA 90° OP-006 550 (zabere plochu pouze 7,2 x 0,8 mm).

Prohlédněte si sestavu Flexia Vision, kterou je možné využít pro kontrolu tloušťky laků, výšky tisku pájecí pasty a zapájených BGA (s vhodným příslušenstvím). S jedním měřicím přístrojem dostáváte víceúčelovou sestavu na Vaše praktická měření. 

Systém Flexia pro měření ve 2 osách XY
ESD Systém Flexia pro měření ve 3 osách XYZ 

Uvedené sestavy a další výrobky Optilia můžete také vidět na veletrhu PRODUCTRONICA, který se koná ve dnech 15. - 18. 11. 2011 - stánek spol. OPTILIA je v hale A2, č. stánku 166.  

► Měření tloušťky povlaků a pájecí pasty, kontrola BGA

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace