Výběr tavidel

Tavidla pro pájení strojní, ruční a opravy.
Datum: 28.06.2017
|
Kategorie: Výběr tavidel

Tavidla bez čištění

Stálá snaha odstranit čistící proces po pájení vede používání tzv. bezoplachových tavidel. Uspoří se náklady na čištění, případně se i zvýší spolehlivost výrobku. Čištění rozpouštědlem nebo pomocí čisticích přípravků na bázi vody vyžaduje čisticí zařízení. Pro čištění pod součástkami s malou roztečí vývodů čistící zařízení většinou vyžaduje několik vysokotlakých trysek, a navíc několik čisticích komor. Rozpouštědla jsou stále dražší a v některých případech zakázaná hlavně z ekologických důvodů.
Datum: 28.06.2017
|
Kategorie: Výběr tavidel

Tavidla rozpustná ve vodě

Tato tavidla jsou typicky organické kyseliny s podstatně vyšší aktivitou než pryskyřičná tavidla. Více korozivní typy z organických halogenidů a anorganických solí se běžně v elektronickém průmyslu neužívají.
Datum: 28.06.2017
|
Kategorie: Výběr tavidel

Syntetická tavidla

Tavidla na pryskyřičné bázi jsou komplexem kombinací v přírodě se vyskytujících produktů. Správné složení různých pryskyřic se mění v závislosti na geografickém místě, odkud byly získány, na předešlých klimatických podmínkách, atd.
Datum: 28.06.2017
|
Kategorie: Výběr tavidel

Pryskyřičná tavidla na bázi kalafuny

Typy tavidel na pryskyřičné bázi jsou definovány ve Federální normě QQ-S-571 a Vojenské normě - Military Specification MIL-F-14256. Rovněž v ČSN EN 29454.
Datum: 28.06.2017
|
Kategorie: Výběr tavidel

Tavidla rozpustná v rozpouštědle

Tato tavidla jsou založena na pryskyřici z borovice známé jako kalafuna. Protože je kalafuna velmi slabé činidlo, přidávají se k ní různé přísady pro zvýšení aktivity tavidla.
Datum: 28.06.2017
|
Kategorie: Výběr tavidel

Pájecí tavidla

Smysl tavidla spočívá v podpoře smáčení, odstraněním oxidů a ostatních nečistot z povrchů, které mají být spojeny. Ideální tavidlo by mělo být vysoce aktivní za pájecích teplot a nečinné za normálních teplot pracovního zařízení; aby nebylo nutné ho odstraňovat po pájení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace