Výběr mikroskopu

Datum: 28.06.2017
  | 
Kategorie: Výběr mikroskopů
Přístroj na detailní pozorování trhlin, svárů, dutin apod. Důležitým faktorem pro mikroskop je velikost čoček (objektivů), mechanické provedení, množství plastových dílů, atd. Určitě platí, že pro seriózní práci nemůžete nakupovat mikroskop v supermaketu.

Před nákupem mikroskopu bychom nejdříve měli vědět, co budeme pozorovat a v jaké oblasti činnosti se bude mikroskop používat. vystačíme s maximálním zvětšením cca 40 x. Mnohem důležitější parametry pro práci s mikroskopem a „pod mikroskopem“ jsou pracovní vzdálenost (vzdálenost od stolku k dolní hraně objektivu) a pracovní plocha tj. jak velkou DPS či sestavu jsme schopni pod mikroskop vložit.

Zvětšení

Obvykle uživatel chce co největší zvětšení, ale to je omyl. Především si musíte ujasnit co bude předmětem sledování. Znamená to, že pokud bude sledovat předmět o velikost 1 mm, stačí Vám bohatě ke sledování zvětšení kolem 100 krát. Větší zvětšení mají význam pro měření výškových vzdáleností. Pokud je mikroskop je doplněn kamerou je to ideální měřicí přístroj pro záznam kontrol dle ISO9001.

Pracovní vzdálenost

Pracovní vzdálenost mikroskopu je vzdálenost od objektivu ke stojanu mikroskopu. Pro práci pod mikroskopem se doporučuje vzdálenost kolem 90 mm. S takto velkou vzdáleností můžete pohodlně pracovat i několik hodin.

Na co si dát pozor při výběru mikroskopu

Především na dodavatele. Na trhu je mnoho firem, které Vám nabídnout cokoli. Musíte však mít na zřeteli, že mikroskop je vybavení, které Vám má sloužit. Doručujeme:

 1. Prověřit si dodavatele, kolik let je na trhu, reference
 2. Provedení mikroskopu
 3. Možnost servisu a náhradních dílů
 4. Robustnost konstrukce, čím více plastových dílů, tím hůře
 5. Volte správné osvícení
 6. Nabídka příslušenství
  1. Kluzné stolky
  2. Osvětlovače
  3. Stojany

 

 Nákup na www.abetec.cz


Další odborné články


e-Shopy, školení a e-Booky


soldering.cz

e Booky ZDARMA

fotografie

video

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace