Výběr pájecího hrotu

Datum: 28.06.2017
  | 
Kategorie: Výběr pájecí techniky
Postup výběru pájecího hrotu, vyberte tvar hrotu podle skutečné práce s ním. Nesnažte se vybrat absolutně universální hrot, jinak některé pájecí operace nemusí být pájeny kvalitně. Vyberte známého výrobce pájecího hrotu.

Musíte správně vybírat nikoliv prodejce, ale výrobce. V této době je mnoho prodejců, kteří prodávají výrobky z Asie. Výrobky z Asie jsou orientovány na cenu a kvalita je až druhém místě. Pokud Vám prokáže prodejce původ zboží nebojte se nákupu, pokud však neví nebo mlží, raději se obraťte na jiného prodejce.

Hroty pro olovnaté a bezolovnaté pájení
Existují prodejci, kteří Vám nabídnou pájecí hrot pro bezolovnaté pájení a jiný hrot pro olovnaté pájení. Jde mylnou informaci, resp. podvod. Neexistují dva typy pájecích hrotů, pouze se mohou lišit kapkou pájky na hrotu a nikoliv vlastní konstrukcí pájecího hrotu.


Životnost pájecího hrotu
Není možné říct přesnou životnost pájecího hrotu. Jeho životnost záleží na používané pájce, tavidlu, ale také práce na způsobu práce operátora. Jediné co může mít vliv na životnost pájecího hrotu je tloušťka železné vrstvy. Pokud však je vrstva příliš tlustá, může být vysoká tepelná setrvačnost, která může škodit pájecímu procesu.


Postup výběru pájecího hrotu

1) Tvar hrotu vyberte podle skutečné práce s ním. Nesnažte se vybrat absolutně universální hrot, jinak některé pájecí operace nemusí být pájeny kvalitně.
2) Vyberte známého výrobce pájecího hrotu a někde si tento hrot kupte.
3) Používejte pájecí hrot podle zásad údržby pájecích hrotů.

Nákup pájecích hrotů přímo v e-Shopu (CZK)
Nákup spájkovacích hrotov priamo v e-Shope (CZK)

  

 

 Nákup na www.abetec.cz


Další odborné články


e-Shopy, školení a e-Booky


soldering.cz

e Booky ZDARMA

fotografie

video

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace