Pouzdra SMD

Pouzdra součástek tvoří rozhraní mezi jejich výrobcem a zpracovatelem. Neustále se zvyšující hustoty integrace, jemnější struktury, větší plochy čipů, užší rozteče vývodů a zvyšující se pracovní kmitočty vyžadují nové typy pouzder, má-li být lépe využit rostoucí výkon čipů a má-li vše být optimálně přeneseno na desku plošných spojů. Z těchto důvodů je konstruktér elektronických zařízení konfrontován se zvyšující se rozmanitostí součástkových pouzder, co se týče počtu kontaktů, rozteče vývodů a rozměrů pouzder. Má-li být zajištěna realizovatelnost a ekonomika výrobního procesu, nemůže konstruktér navrhovat součástky pouze na základě samotného polovodičového čipu, nýbrž musí vzít v úvahu i pouzdro a jeho následné technologické zpracování. Kromě požadavků,vycházejících z technologie čipu, je vývoj pouzdra součástky na straně zpracovatele ovlivňován především těmito cíli: cenově efektivním procesem osazování a pájení, vysokou montážní hustotou, nízkou hmotností na desce plošných spojů a vysokou jakostí zpracování.
Datum: 26.06.2017
|
Kategorie: Pouzdra SMD

Diskrétní polovodiče

První model SMD, pouzdro SOT 23 (malý tranzistor), byl uveden na trh počátkem sedmdesátých let. Stal se základem pro rozšíření SMD.
Datum: 26.06.2017
|
Kategorie: Pouzdra SMD

Pasivní SMD

Pro správnou orientaci v pouzdrech je nutné znát názvosloví. V praxi je několik směrů značení součástek, proto je nutné znát přesnou terminologii, aby nedošlo k nesprávnému výkladu. Ploché čipy, jako jsou keramické kondenzátory a rezistory, se určují čtyřmístným rozměrovým kódem. V USA je čtyřmístný rozměrový kód určen měřením v palcích. Mimo USA se měří tento rozměrový kód v milimetrech nebo v palcích, což může způsobit určitý zmatek. Proto je velice důležité ověřit si, zda je kód metrický nebo palcový. V ČR se používá palcový kód.
Datum: 26.06.2017
|
Kategorie: Pouzdra SMD

Typy pouzder SMD

Rostoucí důležitost technologie SMT mělo za následek vznik široké rozmanitosti typů pouzder a konstrukce kontaktů. Zatímco zpočátku byly k dispozici pouze rezistory, malé kondenzátory, nízkosignálové tranzistory a standardní integrované obvody v provedení SMD, sortiment součástek nyní sahá od konektorů přes tantalové a elektrolytické kondenzátory k integrovaným obvodům s vysokým počtem kontaktů s nepatrnou roztečí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace